Lasīšanai: 1 minūte

Atlūgums slimības laikā

J
jautā:
29. decembrī, 2010
Dzidra

Vai es slimības laikā varu rakstīt atlūgumu? Kā ir ar atstrādāšanas periodu, ja slimības lapa vēl nav noslēgta?

A
atbild:
04. janvārī, 2011
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība
Kaspars Rācenājs, jurists

Darba likuma 100. panta 1. daļa paredz, ka darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš. Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku.

Tātad, darbinieku var atbrīvot no darba mēnesi pēc darba uzteikuma uzrakstīšanas un iesniegšanas darba devējam, ja arī viņam vēl nav beigusies darbnespējas lapa.

Papildu informācija rodama šādos LV.LV skaidrojumos: