Lasīšanai: 1 minūte

Vai pietiek ar ierakstu mājas grāmatā

J
jautā:
27. novembrī, 2023
māris

Labdien! Vai, kārtojot zemesgrāmatu, pietiek ar ierakstu mājas grāmatā par personu, kurai māja ir piederējusi, un ierakstu par dzimšanas gadu, ja nav atrodama dzimšanas apliecība, kas apliecina cilvēka eksistenci?

A
atbild:
28. novembrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Latvijas Zvērinātu notāru padome informē, ka īpašuma tiesības zemesgrāmatā ieraksta saskaņā ar dokumentiem, kas apliecina īpašuma tiesības. Ieraksts mājas grāmatā apliecina, ka personai tur ir bijusi dzīvesvieta, bet neapliecina īpašuma tiesības. Tādēļ aicinām vērsties pie kāda no zvērinātiem notāriem konsultācijas saņemšanai.