E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30972
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
2
2

Prusaku dezinfekcija

J
jautā:
14. novembrī, 2023
Natalija

Dzīvoju sociālajā mājā. Parādījās tarakāni. Firma, kas apkalpo mūsu māju, veica dezinfekciju, bet tikai koridoros. Rezultātā prusaki parādījās dzīvokļos. Tikko iztīrīju dzīvokli, taču pēc četriem mēnešiem tāds pats rezultāts. Dezinfekcija koridoriem – atkal dzīvoklī ir prusaki. Kam būtu jādezinficē dzīvokļi?

A
atbild:
21. novembrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Epidemioloģiskās drošības likuma 27. pants nosaka: teritorijas un objektu uzturēšana un sakopšana, nodrošinot kaitīgo posmkāju un grauzēju iznīcināšanu un nepieļaujot to ieviešanos, ir teritorijas vai objekta īpašnieka vai viņa pilnvarotās personas (ja tāda ir) pienākums.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 906 “Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi” nosaka: dzīvojamās mājas teritorijā, tai skaitā dzīvojamās mājas koplietošanas telpās, laikus nodrošināmi citi nepieciešamie pasākumi, lai nepieļautu grauzēju un kukaiņu savairošanos un izplatīšanos. Ja dzīvojamās mājas pārvaldītājs konstatē, ka nepieciešams veikt dzīvojamās mājas koplietošanas telpu dezinfekciju, dezinsekciju vai deratizāciju, viņš vismaz piecas darbdienas iepriekš rakstiski informē dzīvojamās mājas īpašniekus un citas mājā dzīvojošās personas par attiecīgajām darbībām, kas tiks veiktas atklātā apdraudējuma novēršanai.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 618 “Dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas noteikumi” nosaka: profilaktiskās dezinsekcijas un deratizācijas pakalpojumus objektā vai teritorijā veic īpaši apmācīts darbinieks – dezinfektors –, kuram ir vidējā izglītība vai profesionālā pamatizglītība un kurš ir apguvis dezinfektora mācību programmu.

Mājas īpašniekiem ir iespējams vērst apsaimniekotāja uzmanību par blaktīm kaimiņu dzīvokļos, un, iespējams, dzīvokļu īpašnieki par saviem finanšu līdzekļiem piekritīs veikt dezinsekciju. Ja grauzēji un kukaiņi parādās koplietošanas telpās un apsaimniekotājs neveic dezinsekciju, tad var vērsties ar rakstisku iesniegumu Veselības inspekcijā. To var iesniegt personīgi vai nosūtīt pa pastu (uz adresi: Klijānu iela 7, Rīga, LV-1012), vai elektroniski, izmantojot e-pakalpojumu “Elektronisks iesniegums” Veselības inspekcijai. Informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru: 67819685 vai Veselības inspekcijas reģionālo kontroles nodaļu.

Sociālās mājas īpašniece ir pašvaldība. Sociālo dzīvokli nodod lietošanā uz sociālā dzīvokļa īres līguma pamata. Līdz ar to ir svarīgi, kas par mājas sanitārā stāvokļa nodrošināšanu ir minēts noslēgtajā līgumā.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas