Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Mantojuma apliecības iesniegšana Ārstniecības riska fondā

J
jautā:
12. novembrī, 2023
Inga

Labdien! Lūdzu sniegt detalizētu un saprotamu skaidrojumu situācijai par Ārstniecības riska fondu. Saskaņā ar Ārstniecības riska fonda darbības noteikumu 3. prim punktu pacienta nāves gadījumā atlīdzības prasījuma iesniegumu ir tiesīgs iesniegt pacienta mantinieks, pievienojot apliecību par laulātā mantas daļu vai mantojuma apliecību. Ņemot vērā, ka iestājusies pacienta nāve, kā rīkoties pacienta mantiniekam (tuviniekam), ja pacientam nav bijis mantojuma (nekas nav piederējis)? Vai ir paredzēts doties pie notāra, kurš sastāda notariālu aktu par mantojuma neesamību? Kā tuvinieks var iesniegt pieprasījuma iesniegumu Ārstniecības riska fonda atlīdzībai, ja pacientam nekas nav piederējis?

A
atbild:
30. novembrī, 2023

Ārstniecības riska fonda lietā ir būtiski redzēt proporcionālo mantojuma daļu, kas norādīta mantojuma apliecībā, skaidro Veselības inspekcijas pārstāvji. Ja pacientam nekas nav piederējis, tad notārs tāpat ir tiesīgs izsniegt mantojuma apliecību. Vienlaikus atgādinām, ka atlīdzība no Ārstniecības riska fonda nav uzskatāma par mantojumu.