Lasīšanai: 1 minūte

Jebkura manipulācija jāsaskaņo ar pacientu

J
jautā:
11. novembrī, 2023
Samanta

Labdien! Vai ārsts ķeizargrieziena laikā ir tiesīgs pārgriezt olvadus bez manas piekrišanas? Grūtniecībai bija problēmas. Šis bija trešais ķeizargrieziens. Man jautāja, vai vēlos, lai man tiek pārgriezti olvadi, atbildēju, ka nevēlos. Man bija placentas priekšguļa un ieaugusi rēta. Pastāvēja iespēja, ka būs jāizņem dzemde. Teica, ka bērnu vairs nedrīkstēs būt. Vai tādēļ ārsts drīkst pārgriezt olvadus bez manas piekrišanas?

A
atbild:
18. decembrī, 2023

Veselības inspekcijā uzsver, ka ārstniecības procesā jebkurai manipulācijai ir jāsaņem pacienta piekrišana. Līdz ar to inspekcija aicina vērsties ārstniecības iestādē padziļināta izskaidrojuma saņemšanai. Ja joprojām māc bažas par ārstniecības kvalitāti un atbilstību, aicinām ar iesniegumu vērsties Veselības inspekcijā.