TĒMA: Pirmsskola

Par uzņemšanu bērnudārzā, ja bērns deklarēts citā pašvaldībā

J
jautā:
08. novembrī, 2023
Sergejs

Labdien! Jautājums par bērnudārzu un deklarēto dzīvesvietu. Piemēram, ģimene dzīvo un ir deklarēta Alūksnē, bet strādā Madonā. Vai bērni varētu tikt uzņemti PII Madonā, ja nav tur deklarēti? Vai arī tiktu iekļauti rindā, bet priekšroka būtu madoniešiem, un bērnus uzņemtu tikai tad, ja būtu brīvas vietas?

A
atbild:
30. novembrī, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Madonas novada domes saistošo noteikumu “Pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijas, uzņemšanas, atskaitīšanas un diennakts uzraudzības pakalpojuma sniegšanas kārtība Madonas novada pašvaldības izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas” 19. punkts noteic, ka bērni no citām pašvaldībām pirmsskolas izglītības iestādēs tiek uzņemti tikai tad, ja ar vietām ir nodrošināti pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētie bērni.

Savukārt privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs uzņemšanas kārtību nosaka iestādes dibinātājs.