Lasīšanai: 1 minūte

Kā nodibināt biedrību

J
jautā:
02. novembrī, 2023
Ilona

Labdien! Stomas nēsātāji grib nodibināt savu biedrību. Esmu pārstāve, kur braukt, pie kā vērsties?

A
atbild:
06. novembrī, 2023

Biedrību un nodibinājumu reģistrā ieraksta ziņas par biedrībām un nodibinājumiem (saskaņā ar “Biedrību un nodibinājumu” likuma 13. pantā noteikto). Reģistrā ierakstāmās ziņas ir noradītas turpat likuma 15. pantā. Biedrību dibināšanas noteikumi ir uzskaitīt turpat likumā, sākot no 22. panta.

Tātad biedrības dibināšana ir jāsāk ar likumā uzskaitīto dokumentu sagatavošanu un parakstīšanu. Tāpat būs jāizstrādā biedrības statūti. Pieteikumu par biedrības vai nodibinājuma ierakstīšanu reģistrā paraksta visi dibinātāji vai vismaz divas dibināšanas sapulcē pilnvarotas personas.

Sagatavotie dokumenti ir jāiesniedz Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā.

Biedrību un nodibinājumu reģistrs ir pieejams Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra vietnē šeit.