Lasīšanai: 1 minūte

Atsevišķa īpašuma lietošana

J
jautā:
22. oktobrī, 2023
Vilnis

Divām mājām ir kopēja sēta, kas ir sadalīta divos kadastros. Robežas ir zināmas. Kaimiņu mājās dzīvojošie regulāri savas automašīnas novieto mūsu pusē. Kā ar to cīnīties, lai katrs ievērotu savu pusi un kadastru?

A
atbild:
10. novembrī, 2023

Jautājumā ir minēta situācija par divu atsevišķu īpašumu pārvaldīšanu.

Lai ierobežotu kaimiņu iespējas novietot transportlīdzekļus jūsu īpašumā, ja to pieļauj būvniecības tiesību normas un pašvaldības saistošie noteikumi, ir iespējams uzbūvēt nožogojumu, kas sadalītu īpašumu (pa robežu līniju). Alternatīvs risinājums ir uzstādīt atbilstošas ceļa zīmes (attiecīgi 326., 327., 328. vai 329. ceļa zīmi kopā ar papildu zīmi Nr. 849) un sadalīt jūsu teritoriju auto novietošanas zonās, izsniedzot īpašniekiem attiecīgas auto novietošanas atļaujas.