E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30692
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas
4
4

Nolēmuma pamatotība un pārsūdzība

J
jautā:
12. oktobrī, 2023
Jolanta

Labdien! Tiesnese izteica apgalvojumu, kam es nepiekrītu. Prokurore ir manā pusē, un arī viņa nepiekrīt lēmumam, uzrakstīja vēstuli ar lūgumu to pārskatīt, bet diemžēl viss ir bezjēdzīgi. Šī gada decembrī būtu jābeidzas uzraudzībai, kas tika nozīmēta, taču tiesnese nolēma, ka man ir jābūt uzraudzībā vēl vienu gadu un trīs mēnešus (no 29.08.2023.). Prokurors arī nesaprot, kāpēc tiesnese uzstāj uz savu viedokli. (Saskaņā ar Krimināllikuma 50. panta piekto daļu daļēji pievienojot sodu, kas noteikts ar Daugavpils tiesas 2022. gada 30. augusta spriedumu, noteikt galīgo sodu pēc noziedzīgu nodarījumu kopības – brīvības atņemšana uz 10 (desmit) mēnešiem, probācijas uzraudzība uz 1 (vienu) gadu 3 (trīs) mēnešiem un sabiedriskais darbs uz 420 (četri simti divdesmit) stundām.)

A
atbild:
16. oktobrī, 2023

Atbilstoši likuma “Par tiesu varu” 6. pantam krimināllietās tiesu spriež tiesa, izskatot un izlemjot tiesas sēdēs pret personām celto apsūdzību pamatotību, attaisnojot nevainīgās personas vai arī atzīstot personas par vainīgām noziedzīga nodarījuma izdarīšanā un nosakot tām sodu.

Kriminālprocesa likuma 649. un 651. panta kārtībā izskatītos jautājumus var pārsūdzēt 10 dienu laikā.

Pilnu spriedumu var pārsūdzēt 10 dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības dienas, ievērojot Kriminālprocesa likuma 529. un 530. panta nosacījumus.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 157 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas