Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Dzīvokļa īpašnieka atbildība

J
jautā:
12. oktobrī, 2023
Ilze

Labdien! Nesen man piederošajā īpašumā, kur pati nedzīvoju, bet dzīvoja mana vecmamma, notika traģisks nelaimes gadījums – spēcīgi sasitot galvu un krītot, mana vecmamma zaudēja dzīvību, ūdens krāns virtuvē palika vaļā, tāpēc, līdz ieradās avārijas dienests, tika applūdināti kaimiņi. Tagad saņemu regresa vēstules no apdrošinātājiem (kaimiņiem). Vai ir iespējams pārsūdzēt lēmumu, ņemot vērā, ka ūdens noplūde notika, jo cilvēks dzīvoklī atradās viens un nomira?

A
atbild:
16. oktobrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 14. pants nosaka dzīvokļa īpašnieka atbildību. Panta pirmā daļa nosaka: dzīvokļa īpašnieks par zaudējumu nodarīšanu citiem dzīvokļu īpašniekiem vai citām personām ir atbildīgs normatīvajos aktos, dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumos vai savstarpēji noslēgtajos līgumos noteiktajā kārtībā.

Ieteiktu ar visiem dokumentiem vērsties pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.