Lasīšanai: 1 minūte

Kad pēc BKA jāatgriežas darbā

J
jautā:
09. oktobrī, 2023
Elīna

Labdien! Bērns piedzima priekšlaicīgi 24. nedēļā, bērna kopšanas atvaļinājums oficiāli pēc noslēgtajām darbnespējas lapām tika uzsākts ar 23.10.2022. Vēlos noskaidrot, kad oficiāli tiek izbeigts bērna kopšanas atvaļinājums un man ir jāatgriežas darbā.
Jau iepriekš pateicos par sniegto atbildi!

A
atbild:
12. oktobrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu atbilstoši Darba likuma 156. pantam piešķir darba devējs uz darbinieka iesnieguma pamata. Likums paredz tiesības šo atvaļinājumu izmantot vienlaidus vai pa daļām, līdz bērns sasniedzis astoņu gadu vecumu. Šī atvaļinājuma ilgums ir pusotrs gads jeb 18 mēneši.

Ja BKA jums ir piešķirts, sākot ar 23.10.2022., tad, pieņemot, ka izmantojat visu atvaļinājumu vienlaidus, darbā jums ir jāatgriežas 24.04.2024. Mēnesi pirms atgriešanās darbā ieteicams ar darba devēju sazināties.