E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30582
Lasīšanai: 2 minūtes

Atvaļinājuma pabalsta izmaksas nosacījumi un apmērs

J
jautā:
01. oktobrī, 2023
Kristīne

Divus mēnešus pēc kārtas izņēmu atvaļinājumu – katrā mēnesī vienu nedēļu. Pirmajā mēnesī algas lapiņā parādījās aprēķinātā atvaļinājuma nauda un atsevišķa pozīcija “atvaļinājuma pabalsts”. Otrajā mēnesī – tikai aprēķinātā atvaļinājuma nauda. Cik bieži izmaksā atvaļinājuma pabalstu? Vai tā ir korekti?

A
atbild:
05. oktobrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz tiesības valsts vai pašvaldības institūcijai tai piešķirto finanšu līdzekļu ietvaros iekšējos normatīvajos aktos, pašvaldības saistošajos noteikumos, darba koplīgumos vai darba līgumos amatpersonām (darbiniekiem) piešķirt pabalstu līdz 50% no mēnešalgas vienu reizi kalendārajā gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā, ņemot vērā valsts vai pašvaldības institūcijas noteiktos kritērijus, kā arī to, ka atvaļinājuma pabalsts netiek pārcelts uz nākamo kalendāro gadu un, izbeidzot amata (dienesta, darba) attiecības, tas netiek atlīdzināts gadījumā, ja kārtējais atvaļinājums nav izmantots.

Tādējādi atvaļinājuma pabalsta piešķiršanu ietekmē jūsu darbavietas noteiktie kritēriji tā piešķiršanai. Par izmaksas kārtību un apmēru jums jāvaicā darbavietas personāldaļā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 157 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas