Darbinieku datu izpaušana

J
jautā:
01. oktobrī, 2023
Kate

Labdien! Darba devējs bez manas piekrišanas veikala mājaslapā ir publicējis ierakstu, ka visiem pārdevējiem, kuri strādā šajā veikalā, ir augstākā izglītība. Man sāk uzmākties pircēji ar nepatīkamām, aizskarošām piezīmēm. Vai darba devējam ir šādas tiesības? Vai netiek pārkāptas manas tiesības?

A
atbild:
24. oktobrī, 2023

Ja mājaslapā ir publicēta vispārīga informācija (ka visiem darbiniekiem ir augstākā izglītība), neidentificējot visus darbiniekus, tad minētais jautājums nav attiecināms uz fizisko personu datu aizsardzības jomu, jo ar publicēto informāciju netiek identificētas konkrētas fiziskās personas. Jūsu jautājums drīzāk ir skatāms darba tiesisko attiecību kontekstā, t. i., vai publiskojamā informācija ir saistīta ar darba līguma izpildi. Atbildes uz minēto jautājumu pirmšķietami ir meklējamas darba devēja iekšējos normatīvajos dokumentos un politikās, kas ir saistošas darbiniekam. Ja darba devēja publicētā informācija neatbilst patiesībai un jums tāpēc rodas nepatīkamas situācijas ar veikala apmeklētājiem, jums ir jāvēršas pie darba devēja ar lūgumu precizēt mājaslapā publicēto informāciju. Ja darba devējs ir pieļāvis neatbilstošas informācijas publiskošanu un pēc jūsu lūguma nebūs novērsis konstatētās nepilnības, jums ir tiesības vērsties tiesā pret darba devēju par tādu apstākļu radīšanu, kas aizskar darbinieka godu un cieņu (bez šaubām, minētie fakti jums būs jāpierāda).