Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Brīvprātīgi veiktam DNS testam nav juridiska spēka

J
jautā:
21. septembrī, 2023
Marta

Labdien! Esmu pilngadīga persona, bioloģiskais tēvs grib veikt DNS testu. Zinu, ka tests būs pozitīvs. Vai tadā gadījumā bioloģiskajam tēvam var rasties kādas problēmas (jāmaksā kompensācija vai tamlīdzīgi)? Nekāds tiesas process nav ierosināts.

A
atbild:
18. oktobrī, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Ja DNS tests tiek veikts brīvprātīgi, tad tā rezultātam nav nekāda juridiskā spēka, līdz ar to tas nekādi neietekmēs iesaistītās personas, vien var būt svarīgs savstarpējo attiecību sakārtošanā.