Labdien!
Velētos uzzināt ka strādā Ārstniecības likuma 68. panta 1 daļa
“68. pants. (1) Psihiatrisko palīdzību bez pacienta piekrišanas sniedz, ja pacients:
2) ir izrādījis vai izrāda nespēju rūpēties par sevi vai savā aizbildnībā esošām personām un ārstniecības persona konstatē, ka pacientam ir psihiskās veselības traucējumi, kuru iespējamās sekas varētu būt nenovēršama un nopietna personas veselības pasliktināšanās.”
Kas var pieņemt lēmumu sniegt psihiatrisko palīdzību?
Piemēram, ģimenes ārsts, zinot par cilvēku, kas neiziet no mājas (bailes, depresija, iespējams citas psihiskas saslimšanas), nespēj parūpēties par sevi bez tuvinieku līdzdalības, var pieņemt lēmumu uzsākt psihiatriskās palīdzības sniegšanu psihiatriskajā ārstniecības iestādē bez pacienta piekrišanas. Ilgstoša ārstu neapmeklēšana var novest pie nopietnas fiziskas veselības pasliktināšanās.
Vai ģimenes ārsts paziņo psihiatram un tad psihiatrs pieņem lēmumu. Kas notiek lēmumu pieņemšana, ja cilvēks neapmeklē ģimenes ārstu un līdz šim nekad nav bijis pie psihiatra?
No kā sastāv psihiatru konsilija un kā tieši viņi izmeklē pacientu un pieņem lēmumu? Apmeklē pacientu vai balstās uz psihiatra slēdzienu?
Kā tas notiek praktiski? Atbrauc mediķu brigāde un paņem pacientu un aizved uz tuvāko psihiatrisko klīniku? Kas notiek, ja pacients pretojas vai nevēlas sadarboties?
Vai 68. pantu var pielietot arī, ja pacients jau atrodas parastajā stacionārā?
Atvainojos par tik daudz jautājumiem, bet šis ir loti sasāpējies jautājums, tāpēc vēlētos pēc iespējās labāk saprast, kādas man ir iespējas palīdzēt un kāds variants būtu visoptimālākais.
Paldies!
JŪSU JAUTĀJUMS IR SEKMĪGI IESNIEGTS! PAŠLAIK TIEK SAGATAVOTA ATBILDE.