Pakalpojuma līguma un pieņemšanas–nodošanas akta parakstīšana

J
jautā:
13. septembrī, 2023
Jelena

Labdien! Ja abas puses uzņēmuma vai pakalpojuma līgumu ir parakstījušas ar elektronisko parakstu, vai pieņemšanas–nodošanas aktu var parakstīt papīra formātā?

A
atbild:
27. septembrī, 2023

Atbilstoši Elektronisko dokumentu likuma 3. panta pirmajai daļai, ja līgumu paraksta elektroniski, tas ir elektroniskais dokuments. Lai līgums juridiski būtu spēkā, abām pusēm ir jāvienojas par tā formātu un parakstīšanas veidu. Elektroniskais paraksts ir nepieciešams abām pusēm.

Saskaņā ar Elektronisko dokumentu likuma 5. pantā noteikto pieņemšanas–nodošanas aktu var parakstīt papīrā formātā, pievienojot elektroniskā dokumenta atvasinājumu. Elektroniskā dokumenta kopijai, norakstam vai izrakstam papīra formātā ir tāds pats juridiskais spēks kā oriģinālam, ja kopijas, noraksta vai izraksta pareizība apliecināta saskaņā ar normatīvo aktu prasībām un ja papīra kopijas, noraksta vai izraksta izsniedzējs pēc pieprasījuma var uzrādīt dokumenta oriģinālu elektroniskā formātā, un tas atbilst šā likuma prasībām.