E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30442
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Darba līguma saturs un darba samaksa

J
jautā:
12. septembrī, 2023
Ņikita

Labdien! Es parakstīju līgumu ar darba devēju. Līgumā tika ietverts punkts par darba samaksu ar atsauci uz darba kārtības noteikumiem, bet arī tur netiek norādīts darba algas lielums, tikai darba samaksas datums. Mājaslapā rakstīts “6 eiro stundā bruto”, bet ne līgumā, ne darba kārtības noteikumos tas nav minēts. Ko šajā gadījumā var darīt?

A
atbild:
29. septembrī, 2023
Valsts darba inspekcija
Laura Akmentiņa, Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte

Saskaņā ar Darba likuma regulējumu darba devējs un darbinieks savstarpējās darba tiesiskās attiecības dibina ar rakstveidā abpusēji parakstītu darba līgumu, kurā jāietver Darba likuma 40. panta otrajā daļā noteiktā informācija, t. sk. nolīgtās darba samaksas apmērs un izmaksas laiks. Likums pieļauj darba līgumā ziņas par darba samaksas apmēru aizstāt ar norādi uz attiecīgiem noteikumiem, kas ietverti normatīvajos aktos vai darba koplīgumā, vai norādi uz darba kārtības noteikumiem. Šādā gadījumā darba devējam jānodrošina, ka minētā informācija uzņēmuma darbiniekiem ir pieejama bez maksas, tā ir saprotama un pilnīga, viegli pieejama, arī izmantojot elektroniskos līdzekļus, tai skaitā tiešsaistes portālus vai informācijas sistēmas.

Līdz ar to, ja jūsu situācijā, kad darba līgumā ziņas par darba samaksas apmēru ir aizstātas ar norādi uz noteikumiem, kas ietverti darba kārtības noteikumos, bet arī darba kārtības noteikumos minētās ziņas nav iekļautas, jums kā līdzējam iesakām vērsties pie darba devēja ar sūdzību. Proti, jums atbilstoši Darba likuma 94. panta pirmajai daļai savu aizskarto tiesību un likumīgo interešu aizsardzībai ir tiesības vērsties ar sūdzību pie darba devēja. Sūdzībā ietveriet prasījumu darba līguma rakstveida formu izteikt atbilstoši Darba likuma 40. panta noteikumiem. Sūdzība darba devējam jāizskata un atbilde par pieņemto lēmumu jāsniedz nekavējoties, bet ne vēlāk kā septiņu dienu laikā pēc sūdzības saņemšanas.

Tāpat darbiniekam savu aizskarto tiesību aizsardzības nolūkā ir tiesības ar iesniegumu vērsties Valsts darba inspekcijā, lai tā veiktu uzņēmuma pārbaudi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas