Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai var iesniegt laulības apliecības kopiju, lai šķirtu laulību

J
jautā:
08. septembrī, 2023
Silvija

Labdien! Vai der arī laulības apliecības kopija, lai iesniegtu iesniegumu par laulības šķiršanu?

A
atbild:
11. septembrī, 2023

Iesniedzot tiesā prasības pieteikumu par laulības šķiršanu, jāiesniedz laulības apliecība. Ja dokuments ir nozaudēts, tad laulības apliecība vai izziņa no laulības reģistra jāpieprasa atkārtoti. Dokumenta pieprasīšanas kārtība ir aprakstīta šeit.

Ja laulības apliecības oriģināls atrodas pie otra laulātā, tad tiesai var izteikt motivētu lūgumu izprasīt laulības apliecības oriģinālu no otra laulātā.