Kādus pabalstus saņem pēc bērna pusotra gada vecuma

J
jautā:
07. septembrī, 2023
Sandra

Labdien! Pēc tam var saņemt bērna kopšanas pabalstu, kas paredzēts par bērnu no pusotra līdz divu gadu vecumam un ir 42,69 eiro mēnesī. Kā tiek maksāts pēc diviem gadiem? Cik ilgi maksā ģimenes valsts pabalstu 25 eiro apmērā? Jau iepriekš pateicos!

A
atbild:
08. septembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērna kopšanas pabalstu – 42,69 eiro mēnesī – maksā no bērna pusotra gada vecuma līdz divu gadu vecumam.

Ģimenes valsts pabalsts par vienu bērnu ir 25 eiro mēnesī. Šo pabalstu izmaksā no bērna viena gada vecuma līdz 16 gadu vecumam, kā arī par bērnu vecumā no 16 līdz 20 gadiem, ja viņš mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav stājies laulībā.

Ģimenes valsts pabalsta apmēru ietekmē tas, par cik faktiski audzināmiem bērniem pabalsts tiek saņemts:

  • par diviem bērniem – 100 eiro (50 eiro par katru bērnu);
  • par trim bērniem – 225 eiro (75 eiro par katru bērnu);
  • par četriem un vairāk bērniem – 100 eiro par katru bērnu.