E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30354
Lasīšanai: 2 minūtes

Valdes locekļa amats

J
jautā:
04. septembrī, 2023
Vita

Labdien! Uzņēmuma valdē ir divi valdes locekļi. Vēlamies vienu valdes locekli atstādināt no valdes. Kā mums būtu jārīkojas? Ko darīt situācijā, ja konkrētais valdes loceklis nevēlēsies pamest valdi?

A
atbild:
05. septembrī, 2023

Sākotnēji precizējams, kāds ir jūsu uzņēmuma (juridiskās personas) juridiskais statuss (SIA, biedrība, kooperatīvā sabiedrība u. c.). No iepriekš minētā izriet tiesiskais pamats valdes sastāva ievēlēšanai un atsaukšanai. Turklāt nepieciešams noskaidrot, uz kāda tiesiskā pamata attiecīgā persona darbojas, t. i., vai ar šo personu ir noslēgts darba līgums, vai arī valdes locekļa darbības tiesiskais pamats tiek nodibināts saskaņā ar Komerclikuma normām (vai cita likuma normām), kas ir pilnvarojums, ko tam piešķīrusi dalībnieku sapulce (biedru kopsapulce u. tml.) vai cita institūcija, ja to noteic statūti.

Ņemot vērā minēto, dalībnieki, biedri u. c., kuru likumīgajās tiesībās ietilpst valdes locekļu ievēlēšana, ir tiesīgi arī šo valdi atsaukt (piem., Komerclikuma 210. pants). Līdz ar to valdes locekļa piekrišana šajā jautājumā nav nepieciešama.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 241 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas