Lasīšanai: 1 minūte

Biedrības valdes sastāvs

J
jautā:
14. augustā, 2023
Marina

Labdien! Vai par biedrības valdes locekli un priekšsēdētāju var tikt ievēlēts tikai biedrības biedrs vai arī jebkura persona, kas nav saistīta ar biedrību? Likumā diezgan neskaidri tiek formulēts šis punkts. Paldies!

A
atbild:
17. augustā, 2023

Biedrību un nodibinājumu likuma 42. panta trešā daļa noteic, ka par valdes locekļiem var būt pilngadīgas fiziskās personas, kuru rīcībspēju nav ierobežojusi tiesa.

Minētais likums nenosaka ierobežojumus vai prasības valdes loceklim būt par biedrības biedru. Valde ir biedrības pārvaldes institūcija, kas pilda biedru kopsapulcē pieņemtos lēmumus (un citus pamatdarbības jomas organizatoriskos jautājumus).