E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30064
Lasīšanai: 2 minūtes
1
6
1
6

Terasei ar nojumi nav vajadzīga būvniecības ieceres dokumentācija

J
jautā:
01. augustā, 2023
Vitālijs

Bez saskaņošanas pašrocīgi ir uzbūvēta terase ar nojumi, kura definējama kā pirmās grupas būve (nebija iesniegts paskaidrojuma raksts). Ar kādām sekām jārēķinās, ja ir vēlme reģistrēt terasi? Kādi dokumenti būs vajadzīgi šādā gadījumā? Paldies!

A
atbild:
01. augustā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” 1. pielikums nosaka, ka pirmās grupas ēka ir vienstāva ēka ar apbūves laukumu līdz 60 m2, tai skaitā mazēka. Jāpaskaidro, ka mazēka ir vienstāva ēka, kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 m2.

Ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi”, kas stājās spēkā 2022. gada 14. janvārī, noteikts, ka pirmās grupas ēkām – šķūņiem, garāžām utt. – turpmāk nevajadzēs būvniecības ieceres dokumentus. Svarīgi, lai apbūves laukums nepārsniegtu 60 m2.

Ja vaļēja terase nav saistīta ar ēku, Ministru kabineta noteikumu Nr. 253 “Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi” 6.3.4. apakšpunkts nosaka, ka nav nepieciešams paskaidrojuma raksts vai būvniecības iesniegums, vai cita būvniecības ieceres dokumentācija.

Labs saturs
6
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 71 jautājumu. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas