Pedagogu darba slodzes sadalījums

J
jautā:
27. jūlijā, 2023
Daina

Labdien! Mani interesē, kas notiek ar pedagogu darba slodžu sabalansēšanu. 36 stundu slodze. Cik kontaktstundu un cik stundu, lai sagatavotos un labotu darbus?

A
atbild:
10. augustā, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Šī gada 1. septembrī stāsies spēkā Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”. To 15. punktā noteikts: “Pedagoga darba slodzi astronomiskajās stundās plāno izglītības iestādes vadītājs sadarbībā ar pedagogu, nosakot darba pienākumus gada laikā. Pedagogu darba slodzi, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei, nosaka saskaņā ar šo noteikumu 3. pielikumu.”

Minētais pielikums “Pedagogu darba slodze un zemākā mēneša darba algas likme” nosaka ne vien pedagogu amata kategorijai atbilstošo darba slodzi nedēļā un darba slodzi gadā (astronomiskajās stundās), šādai slodzei noteikto zemāko mēneša algas likmi, bet arī mācību stundu/nodarbību vadīšanai paredzēto stundu skaitu absolūtajos rādītājos vai maksimālo procentuālo stundu skaitu no astronomiskajām stundām. Darba slodzē ietilpst gan mācību stundu/nodarbību, t. sk. fakultatīvo nodarbību, vadīšana (t. s. kontaktstundas), gan mācību stundu/nodarbību sagatavošana, izglītojamo rakstu darbu labošana, individuālais un grupu darbs ar izglītojamiem, konsultācijas, klases audzināšana, metodiskais darbs izglītības iestādē, projektu vadība un citas ar izglītības iestādes attīstību saistītas darbības.

Tabulā pieejams ieskats vairākām pedagogu kategorijām noteiktajai darba slodzei un tās sadalījumam.

Amata nosaukums

Darba slodze nedēļā

Darba slodze gadā

Zemākā mēneša darba algas likme (EUR)

astronomiskajās stundās

mācību stundu/nodarbību vadīšanai

Vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības pedagogs

ne vairāk kā 65% no astronomiskajām stundām*

Pirmsskolas izglītības pedagogs

Profesionālās izglītības skolotājs, koncertmeistars

ne vairāk kā 65% no astronomiskajām stundām*

Interešu izglītības skolotājs

26**

Izglītības psihologs, sociālais pedagogs, skolotājs logopēds, speciālais pedagogs, pedagoga palīgs

ne vairāk kā 70% no astronomiskajām stundām*

 * Izglītības iestādes vadītājs un pedagogs var vienoties par citu darba slodzes sadalījumu.

 ** Izglītības iestādes vadītājam un interešu izglītības pedagogam vienojoties, darba slodzi nedēļā mācību stundu/nodarbību vadīšanai var palielināt, bet ne vairāk kā par divām stundām.