TĒMA: Mājoklis

Rēķini par ūdens un kanalizācijas pakalpojumiem

J
jautā:
25. jūlijā, 2023
klients

Labdien! Jautājums par komunālajiem maksājumiem. 2005. gadā tika noslēgts komunālo pakalpojumu līgums par ūdeni un kanalizāciju. Pēc līguma noslēgšanas nesaņēmu rēķinus. Aptuveni pirms pieciem gadiem bija atnākuši pagasta darbinieki, norakstīja ūdens skaitītāju, taču arī tad rēķinus nesaņēmu. Pirms pāris mēnešiem saņēmu pirmstiesas brīdinājumu, ka jānomaksā vairāk nekā 1000 eiro parāds. Vai nepastāv noilgums? Rēķinu nav bijis, un tagad uzreiz tiek norādīta tik liela summa, ja nenomaksāsim, būšot tiesa. Vai nav tā, ja vismaz pirms pieciem gadiem nolasīja skaitītājus un nerakstīja rēķinu, tad šī summa nav jāmaksā, jo par to ir iestājies noilgums? Uzskatu, ka nav korekti par vairāk nekā 15 gadiem atsūtīt tikai vienu rēķinu, turklāt tik lielu un uzreiz par visu periodu.

A
atbild:
26. jūlijā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Parādsaistībās starp fizisku personu un komersantu saistošs ir Komerclikuma 406. pants, kas paredz, ka no komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteikts cits noilguma termiņš.

Ar visiem dokumentiem ieteiktu vērsties pie kvalificēta jurista vai zvērināta notāra.