Uzturēšanās atļaujas Latvijā pārreģistrēšana 83 gadus vecai personai

J
jautā:
20. jūlijā, 2023
Pjotrs

Cilvēkam ir 83 gadi. Vai viņam ir jāpārreģistrē uzturēšanās atļauja, kas ir derīga līdz 2024. gadam?

A
atbild:
24. jūlijā, 2023

Krievijas pilsonim, kurš pirms Krievijas pilsonības iegūšanas ir bijis Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis, pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā ir derīga līdz 2023. gada 1. septembrim.

Ja persona vēlas turpināt uzturēties Latvijā, tai līdz 1. septembrim jāiesniedz apliecinājums par valsts valodas prasmes pārbaudes nokārtošanu un pieteikums ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai atbilstoši Imigrācijas likuma Pārejas noteikumu 58. punktā noteiktajam.

Valsts valodas pārbaudi nekārto persona, kura ir sasniegusi 75 gadu vecumu. Tas ir noteikts MK noteikumu Nr. 157 “Noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu, valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību un valsts nodevu par valsts valodas prasmes pārbaudi” 7.6. punktā.

Tātad ir jāiesniedz pieteikums Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa iegūšanai. Iesnieguma veidlapa ir pieejama iestādes mājaslapā šeit.