Lasīšanai: 1 minūte

Kāds var būt pamatojums prasībai veikt papildu ekspertīzi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. jūnijā, 2023
Māris

Labdien! Nesaprotu, kad kriminālprocesā veic papildu ekspertīzi. Procesa virzītāja lēmumā faktiski norādīts, ka pievienojas ekspertīzē secinātajam, taču norāda, ka jāveic papildu ekspertīze. Kas vēl jānoskaidro?

A
atbild:
20. jūnijā, 2023

Kriminālprocesa likuma 196. pantā ir dots skaidrojums papildu ekspertīzes veikšanai kriminālprocesā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 196. panta pirmo daļu papildu ekspertīzi nosaka, ja procesa virzītājs piekrīt eksperta atzinumam, taču ir neskaidrības vai nepilnības vai radušies papildu jautājumi.

Tātad papildu ekspertīzi veic tad, kad procesa virzītājs vispārīgi piekrīt eksperta atzinumā konstatētajiem secinājumiem, taču ir uzdodami vēl papildu jautājumi vai radušās kādas neskaidrības.