Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kas tiek ņemts vērā, nosakot sodu

J
jautā:
22. maijā, 2023
Māris

Ko ņem vērā, nosakot sodu?

A
atbild:
01. jūnijā, 2023

Saskaņā ar Krimināllikuma 46. panta pirmo daļu  sodu nosaka tādā apmērā, kādu par izdarīto noziedzīgo nodarījumu paredz šā likuma sevišķās daļas attiecīgā panta sankcija, ievērojot šā likuma vispārīgās daļas noteikumus.

Atbilstoši minētā panta otrajai daļai, nosakot soda veidu, ņem vērā izdarītā noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu, kā arī vainīgā personību.

Atbilstoši Krimināllikuma 46. panta trešajai daļai, nosakot soda mēru, ņem vērā atbildību mīkstinošos un pastiprinošos apstākļus.

Atbildību mīkstinošu un pastiprinošu apstākļu uzskaitījums ir sniegts Krimināllikuma 47. un 48. pantā.