Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis no pārdotās zemes ienākumiem

J
jautā:
22. maijā, 2023
Aija

Labdien! Liels paldies par šī jautājuma izskatīšanu! Personai pieder dzīvoklis, kurā viņa ir deklarēta vairāk nekā 30 gadus, un 0,5 h rūpniecībai paredzēta zeme. Zeme tika iegādāta 90. gados par “pajām” jeb sertifikātiem. Tā kā uz šīs zemes nav nekādu ēku, tajā nevar deklarēties. Vai, pārdodot šo zemi, ir jāmaksā 20% iedzīvotāju ienākuma nodoklis?

A
atbild:
09. jūnijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pārdodot zemi, ja tas nav vienīgais nekustamais īpašums, jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par ienākumu no kapitāla pieauguma. Nodokļa likme ir 20% no starpības, kāda veidojas, no pārdošanas ieņēmuma atņemot īpašuma iegādes un ieguldījumu vērtību.

Par nodokļa piemērošanu individuālā situācijā varat uzzināt Valsts ieņēmumu dienestā.