Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Atvaļinājums vecākam, kurš audzina bērnu līdz trīs gadu vecumam

J
jautā:
22. maijā, 2023
alise

Labdien! Ar 8. janvāri (pēc dekrēta) atgriezos darbā. Strādāju pirmsskolas izglītības iestādē par pedagogu. Vai par šo (līdz 1. jūnijam) nostrādāto periodu man pienākas atvaļinājums vasarā?

A
atbild:
29. maijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pēc bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošanas darbiniekam darba gads sākas ar dienu, kad viņš ir atgriezies darbā.

Jums kā vecākam, kuram ir bērns līdz triju gadu vecumam, ir tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu (proporcionālā apmērā) vasarā vai citā laikā pēc jūsu izvēles. To paredz Darba likuma 150. panta piektā daļa.