Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Kādos gadījumos var saņemt mirušā radinieka ārstēšanas vēsturi

J
jautā:
16. maijā, 2023
Jānis

Labdien! Vai pirmās pakāpes radiniekam (bērnam) ir iespēja pieprasīt radinieka (tēva) ģimenes ārstam visu ārstēšanas vēsturi pēc radinieka nāves? Zāļu izrakstus, izmeklējumu rezultātus utt. periodā līdz 10 gadiem.

A
atbild:
01. jūnijā, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Pacienta datu aizsardzību regulē Pacientu tiesību likuma 10. pants. Tas noteic, ka informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu pacientu, ir aizsargājama saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzību regulējošajiem normatīvajiem aktiem un tā nav izpaužama arī pēc pacienta nāves. Informāciju par pacientu drīkst izpaust tikai ar viņa rakstveida piekrišanu.

Jūsu situācijā, ņemot vērā radniecību, informāciju par tēvu drīkst izpaust arī šādos gadījumos:

1) informācijas sniegšana var ietekmēt personas, kas pieprasa informāciju, dzīvību vai veselību vai atvieglot veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu šai personai;

2) informācija ir saistīta ar pacienta nāves cēloni vai ārstniecību laikā pirms viņa nāves.