Pabalsts skolotājam vectēva nāves gadījumā

J
jautā:
15. maijā, 2023
Artūrs

Vai man pienākas bēru pabalsts, ja es strādāju par pedagogu skolā? Ogres pašvaldība atbildēja, ka nekāds pabalsts pēc vectēva aiziešanas mūžībā nepienākoties. Tādēļ vēlos noskaidrot, kā īsti ir?

A
atbild:
19. maijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja strādājat pašvaldības izglītības iestādē, pēc Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma un Izglītības likuma 52.panta pirmās daļas 7.punkta jums ir tiesības kā darbiniekam saņemt pabalstu par ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi ne vairāk kā vienas minimālās mēneša darba algas apmērā. No 2023. gada 1. janvāra minimālās algas apmērs Latvijas Republikā ir 620 eiro.

Šī pabalsta piešķiršanas kārtība ir paredzēta Ministru kabineta noteikumos. Saskaņā ar tiem  iesniegumu par pabalsta piešķiršanu darbinieks var iesniegt gada laikā pēc ģimenes locekļa vai apgādājamā nāves. Ar ģimenes locekļiem ir saprotami: laulātais, bērns, vecāki, vecvecāki, adoptētāji vai adoptētie, brāļi vai māsas.

Vērsieties ar iesniegumu pie iestādes vadītāja, lūdzot pabalsta piešķiršanu saskaņā ar šajā likumā noteikto!