Esmu pirmsskolas skolotāja. Mans atvaļinājums ir astoņas nedēļas. Ja es šogad ņemu atvaļinājumu no 2.jūnija, kad, pēc likuma, man būtu jāatgriežas? Vai tad, ja atvaļinājuma laikā ir svētku dienas, tās var ieskaitīt kā sestdienu un svētdienu? It kā pēc darba grafika tās ir brīvdienas.
Darba likums, kurā ir noteikta vispārējā atvaļinājuma piešķiršanas kārtība, paredzēts, ka atvaļinājums tiek piešķirts kalendāra nedēļās, neskaitot svētku dienas. Katru nedēļu veido piecas darba dienas un divas atpūtas dienas – sestdiena, svētdiena. Atvaļinājuma laikā darba devējs apmaksā darba dienas. Svētku dienas pagarina atvaļinājumu, pieskaitot konkrētu svētku dienu skaitu pēdējai atvaļinājuma dienai.
Speciālajā likumā, kurā noteikts pedagogiem piešķiramā ikgadējā atvaļinājumu ilgums, Izglītības likuma 52.panta pirmās daļas 2.punktā noteikts, ka ikgadējais atvaļinājums pedagogam ir 8 kalendāra nedēļas.
Ja jums atvaļinājums tiks piešķirts no 2.jūnija 8 kalendāra nedēļas, pēdējā atvaļinājuma diena būtu 27.jūlijs. Taču, tā kā atvaļinājuma laikā būs 3 svētku dienas 23., 24. jūnijs (Līgo un Jāņu diena) un 9. jūlijs (Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena), jūsu atvaļinājuma pēdējā diena būs 30.jūlijs.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!