TĒMA: Tieslietas

Apsūdzētā tiesības iepazīties ar lietas materiāliem

J
jautā:
11. maijā, 2023
Māris

Vai apsūdzētais drīkst iepazīties ar lietas materiāliem?

A
atbild:
18. maijā, 2023

Kriminālprocesa likuma 451.panta pirmajā daļā ir uzskaitītas personas, kurām ir tiesības iepazīties ar lietas materiāliem.

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 451.panta pirmajai daļai apsūdzētais, viņa aizstāvis, juridiskās personas pārstāvis, prokurors, cietušais un viņa pārstāvis drīkst iepazīties ar materiāliem, kas papildus pievienoti krimināllietai pēc tās saņemšanas tiesā, izdarīt no tiem izrakstus, norakstus un lūgt izgatavot to lietas materiālu kopijas, kas aizskar šīs personas intereses un tiesības, izņemot likumā paredzētos gadījumus, bet, ja ir objektīva nepieciešamība, drīkst iepazīties ar visiem krimināllietas materiāliem un lūgt izgatavot to lietas materiālu kopijas, kuri aizskar šīs personas intereses un tiesības. Ja, pabeidzot pirmstiesas kriminālprocesu, persona ir atteikusies iepazīties ar lietas materiāliem vai saņemt šo materiālu kopijas, šāda rīcība var būt iemesls lūguma noraidīšanai.