Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai plānots mainīt pensiju 2. līmeņa uzkrājuma saņemšanas kārtību

J
jautā:
08. maijā, 2023
Jānis

Labdien! Vai nākotnē ir plānots mainīt kārtību, kādā var saņemt pensiju 2. līmeņa uzkrājumu? Vai to varēs saņemt ne tikai tie, kas sasnieguši pensijas vecumu, bet arī tie, kuri saņem invaliditātes pensiju?

A
atbild:
29. maijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Priekšlikumi valsts fondēto pensiju sistēmas pilnveidei, tostarp par uzkrātā pensijas kapitāla izmaksu pēc pensijas vecuma sasniegšanas, vēl tiek apspriesti ekspertu darba grupās. Saeimā izskatīšanā nav likumprojekta ar grozījumiem, kas paredzētu mainīt pensiju 2. līmeņa uzkrājuma pašreizējo saņemšanas kārtību, proti, to var saņemt tad, kad sasniegts pensijas vecums. Pensiju 2. līmenis ir paredzēts, lai veidotu papildu uzkrājumus pensiju 1. līmeņa nodrošinātajai valsts vecuma pensijai. Tā mērķis ir palielināt cilvēka ienākumus pensijas vecumā.