Pirtiņa un kadastra apzīmējums

J
jautā:
03. maijā, 2023
Valentīna

2020. gadā nodevu ekspluatācijā savu dārza māju ar palīgēkām. Būvprojekts ir BIS. Pašvaldības būvvalde, izsniedzot visām būvēm pareizi noformētu būvatļauju, vienlaikus izsniegtajā aktā par būves pieņemšanu ekspluatācijā kļūdaini neiekļāva un izziņā par būves neesamību kļūdaini iekļāva manu pilnīgi renovēto 1. grupas būvi – saimniecības ēku – pirtiņu ar malkas nojumi ar kopējo platību 16,66 m2 un apbūves laukumu 19,01 m2. Kadastra apzīmējums tika dzēsts zemesgrāmatā. Pašvaldības būvvalde lēmumā savu kļūdu atzīst, bet atsakās labot dokumentus, atgriezt bijušo kadastra apzīmējumu, atrunājoties, ka 2022. gadā kaimiņa vainas dēļ (kad atklājās, ka šādas būves nav kadastrā) mana pirtiņa nodega. Būvvalde neņem vērā foto/video pierādījumus, ka pirtiņa, kaut stipri cieta, pēc ugunsgrēka stāvēja uz tiem pašiem dzelzsbetona pamatiem un tie ir norādīti gan būves tehniskās inventarizācijas lietā, gan 2020. gadā izstrādātajā būvprojektā. Lai pirtiņu renovētu, mēs pēc diviem mēnešiem to nojaucām līdz pamatiem. Izlasīju, ka būves pamati ir viens no galvenajiem konstruktīvajiem būves elementiem. Domāju, ka viņi saglabā būves kadastra apzīmējumu. Kā pirtiņai var atgriezt kadastra apzīmējumu?

A
atbild:
08. maijā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Jums ar visiem dokumentiem ir jāvēršas pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.