Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Rēķinā jānorāda Grāmatvedības likumā paredzētās ziņas

J
jautā:
25. aprīlī, 2023
Dmitrijs

Labdien! Kādā veidā es kā mūziķis varu pieprasīt maksājumu no pasūtītāja, ja viņš prasa rēķinu, bet es parasti strādāju ar autoratlīdzības līgumiem? Ko man kā fiziskajai personai vajadzētu ņemt vērā, lai to izdarītu pareizi?

A
atbild:
25. maijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Autoratlīdzības saņēmējam, kurš ir reģistrējies Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs, ir pienākums kārtot grāmatvedību atbilstoši grāmatvedību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām, tostarp par sniegto pakalpojumu noformēt attaisnojuma dokumentu, piemēram, rēķinu, neatkarīgi no tā, uz kāda līguma pamata jeb civiltiesisko attiecību nodibināšanas veida tiek veikta rēķina samaksa par saimniecisko darījumu.

Attaisnojuma dokumentā ietveramie rekvizīti un informācija par saimniecisko darījumu uzskaitīti Grāmatvedības likuma 11. panta piektajā daļā: dokumenta veida nosaukums, datums, autors u. c.