Par ārzemnieka tiesībām uzturēties Latvijas Republikā pēc laulības šķiršanas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. aprīlī, 2023
Jeļena

Labdien! Cik ilgi pēc laulības šķiršanas Latvijā var uzturēties Indijas pilsonis?

A
atbild:
25. aprīlī, 2023

Ja laulība tiek šķirta, uz tās pamata personai izsniegto uzturēšanās atļauju anulē.

Savukārt, ja persona ir uzturējusies Latvijā jau piecus gadus, tai ir tiesības pieprasīt no laulībām neatkarīgu pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Tātad pastāv iespēja saņemt cita veida uzturēšanās atļauju, ko ietekmē lietas individuālie apstākļi.

Proti, lai Indijas pilsonis paliktu dzīvot Latvijas Republikā, ir jābūt tiesiskam pamatam. Šādam pamatam pastāvot, Indijas pilsonim ir tiesības pieprasīt un saņemt uzturēšanās atļauju. To var izdarīt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. Piemēram, ir iespējams pieprasīt uzturēšanās atļauju saistībā ar darbu, komercdarbību, studijām u. tml.

Saskaņā ar Imigrācijas likuma 4. pantā noteikto ārzemnieks ir tiesīgs ieceļot un uzturēties Latvijas Republikā, ja viņam ir derīga vīza, Latvijas Republikas izsniegta uzturēšanās atļauja vai Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja uzturēšanās atļauja.