TĒMA: Mājoklis

Skaņas izolācija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. aprīlī, 2023
Andris

Sveiki! Esam ievākušies jaunbūvētā daudzdzīvokļu ēkā, kura nodota ekspluatācijā 2022. gada izskaņā. Šobrīd dzīvokli īrējam, bet ir noslēgta vienošanās, ka to drīkstam pirkt divu gadu laikā. Nepatīkams pārsteigums ir skaņas izolācija vai, pareizāk sakot, tās neesamība. Dzirdamas gan sarunas no kāpņu telpas, gan lejas kaimiņu ikdienas aktivitātes, par soļu dimdēšanu nemaz nerunājot. Ir pamats aizdomām, ka nav ievēroti LBN 016-15 par būvakustiku, kā arī ēka nodota ekspluatācijā, neveicot nepieciešamos mērījumus. Attīstītāji noliedz, ka iepriekš (tādos pašos projektos) kāds būtu sūdzējies, sarunās par būvniecības kvalitāti neiesaistās un saka, ka runās ar kaimiņiem. Tas, protams, neko neatrisinās, jo dzirdama ne tikai skaļa trokšņošana, bet arī sarunas, šķaudīšana, tualetes apmeklējumi utt. Kā rīkoties šādā situācijā? Kur vērsties? Kādi varētu būt potenciālie risinājumi? Vai būvniecības defekti varētu tikt novērsti un vai būtu iespējams komfortabli dzīvot kārotajā dzīvoklī?

A
atbild:
14. aprīlī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Jums ar šiem jautājumiem būtu jāvēršas vietējās pašvaldības būvvaldē. Ēkas ekspluatācijā pieņem īpaši izveidotas būvvaldes komisijas.