Lasīšanai: 1 minūte

Zaudējumu atlīdzināšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. aprīlī, 2023
Kristiāns

Labdien! Nesen vedu savu personīgo automašīnu uz automazgātavu (atstāj savu mašīnu un pēc 30 minūtēm vari saņemt). Saņemot atpakaļ automašīnu, novēroju bojājumus – aizmugurējo durvju radītas griezīgas skaņas un aizmugurējo kreiso durvju neaizslēgšanās. Ko šādā situācijā darīt? Kādā iestādē man vērsties, lai automazgātava atbildētu par nodarītajiem bojājumiem?

A
atbild:
18. aprīlī, 2023

Sākotnēji jums būtu jānoskaidro, vai automašīnai radītais defekts ir saistīts ar saņemtā pakalpojuma izpildi (vai tas ir radies dabiskā nolietojuma vai kādu citu iemeslu dēļ) un vai auto bojājumā ir vainojams auto mazgāšanas pakalpojuma sniedzēja personāls.

Pēc tam jums ir jāvēršas ar pretenziju, kas pamatota ar atbilstošiem pierādījumiem, pie auto mazgāšanas pakalpojumu sniedzēja, prasot atlīdzināt nodarītos zaudējumus (auto durvju remonta izmaksu kompensēšanu) Civillikuma 1779. panta izpratnē.