Pilsonības maiņa bērnam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. aprīlī, 2023
Renārs

Vai pēc Pilsonības likuma 3.1 panta pirmajā daļā noteiktā personai, kura deva pilsonību bērnam, bija jāsniedz izvēle vecākam? Ja bija, vai drīkst pārsūdzēt šīs personas izvēli un mainīt pilsonību, ņemot vērā, ka vecāks tobrīd savam bērnam gribēja Latvijas Republikas pilsonību, taču nezināja, ka tāda iespēja pastāv?

A
atbild:
11. aprīlī, 2023

Pilsonības likuma 3.1 pantā “Pēc 1991. gada 21. augusta Latvijā dzimuša bezvalstnieku vai nepilsoņu bērna atzīšana par Latvijas pilsoni” noteikti atšķirīgi nosacījumi bērna atzīšanai par Latvijas pilsoni. Tādēļ nepieciešams pārbaudīt konkrētās lietas apstākļus.

Šajā situācijā bērna likumiskajam pārstāvim jāvēršas ar rakstisku iesniegumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP). Iesniegumu ar drošu elektronisko parakstu var nosūtīt uz e-pasta adresi: pasts@pmlp.gov.lv vai arī rakstisku pašrocīgi parakstītu iesniegumu uz adresi: Čiekurkalna 1. līnija 1, korpuss 3, Rīga, LV-1026. Iesniegumam jāpievieno personu apliecinošu dokumentu kopijas.