Uzturlīdzekļu starpības piedziņa

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. aprīlī, 2023
Cilvēks

Sveiki! Vai ir iespējams tiesas ceļā piedzīt neizmaksāto uzturlīdzekļu starpību par iepriekšējiem diviem gadiem, ja māte tolaik pretenzijas neizteica? Tēvs maksāja uzturlīdzekļus, bet mazākā apmērā, nekā noteikts likumā, proti, 125 eiro vietā 108 eiro.

A
atbild:
19. aprīlī, 2023

Ja ir tiesas spriedums par uzturlīdzekļu piedziņu un bērna tēvs spriedumu nepilda, proti, maksā mazāku uzturlīdzekļu summu, nekā ir noteikts spriedumā, tad ir iespējams piedzīt uzturlīdzekļu summas starpību, vēršoties pie zvērināta tiesu izpildītāja.

Tiesai, kura ir izdevusi spriedumu, ir jāsaņem izpildu raksts un jāvēršas pie zvērināta tiesu izpildītāja. Zvērinātu tiesu izpildītāju teritoriālais sadalījums ir pieejams šeit. Tiesu izpildītājs uzsāks piespiedu uzturlīdzekļu piedziņu.

Ja tiesas sprieduma par uzturlīdzekļu piedziņu nav, šajā gadījumā piedzīt uzturlīdzekļu starpību par iepriekšējiem diviem gadiem nav iespējams. Uzturlīdzekļu summa nav parāds, to ir iespējams piedzīt tikai par esošo periodu, nevis iepriekšējo.