Bezdarbnieka pabalsta atkārtota piešķiršana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. martā, 2023
Anda

No 2022. gada 1. maija biju bezdarbniece divus mēnešus, tad ieguvu darbu uz mēnesi, pēc tam atkal uz 2,5 mēnešiem turpināju bezdarbnieka statusu. Ieguvu arī bezdarbnieka pabalstu. No 17. oktobra esmu darba attiecībās. Vai varu ar nākamo mēnesi atkārtoti iegūt bezdarbnieka statusu un pabalstu?

A
atbild:
27. martā, 2023

Ja 12 mēnešu periodā bezdarbnieka pabalsts tiek piešķirts atkārtoti, to piešķir, ņemot vērā šajā periodā iepriekš piešķirto bezdarbnieka pabalstu saņemšanas ilgumu dienās. Ja ir atkārtoti noteiktas tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, kopējais pabalsta izmaksas ilgums nebūs astoņi mēneši, tiks ņemts vērā arī iepriekš gada laikā izmaksātā un izmantotā pabalsta ilgums.

Arī tad, ja no jauna iesniegts iesniegums bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai, lai noteiktu tiesības uz pabalstu, jābūt izpildītiem nosacījumiem pabalsta piešķiršanai:

  • ir piešķirts bezdarbnieka statuss;
  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • Latvijā veiktas obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam ne mazāk par 12 mēnešiem pēdējos 16 mēnešus pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.