Pašvaldība lemj par atbalstu audžuģimenēm

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. martā, 2023
Karina

Labdien! Vai, mainoties minimālajiem uzturlīdzekļiem 2023. gadā, mainās arī audžubērnu uzturnauda, kuru maksā pašvaldība divu minimālo uzturlīdzekļu summas apmērā?

A
atbild:
18. aprīlī, 2023
Olga Lauva
juriste

Pašvaldības saistošajos noteikumos paredz kārtību, kādā tiek izmaksāti pabalsti bērna uzturam audžuģimenēm, kuru aprūpē ir bāreņi un bez vecāku gādības palikuši bērni.

Pabalstu piešķiršanu pašvaldībā deklarētajām ģimenēm koordinē pašvaldības iestāde – sociālais dienests.

Ņemot vērā, ka jautājumā nav minēta konkrēta pašvaldība, precīzu informāciju nav iespējams sniegt. Personai šajā gadījumā ir jāvēršas pašvaldības sociālajā dienestā, lai noskaidrotu jautājumu par pabalsta apjomu 2023. gadā.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 354 “Audžuģimenes noteikumi” 76. punktam audžuģimene saņem atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu un pabalstu bērna uzturam, kā arī pabalstu apģērba un mīkstā inventāra (piemēram, gultas veļas, segas, spilvena, matrača) iegādei.

Saskaņā ar noteikumu 78. punktu pabalstu bērna uzturam un pabalstu apģērba un mīkstā inventāra iegādei audžuģimenei izmaksā no tās pašvaldības budžeta līdzekļiem, kura noslēgusi līgumu ar audžuģimeni.

Pašvaldība nosaka:

1. pabalsta apmēru bērna uzturam, ņemot vērā, ka tas mēnesī nedrīkst būt mazāks par:

1.1. 215,00 eiro par bērnu līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai;

1.2. 258,00 eiro par bērnu vecumā no septiņiem gadiem līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai;

2. pabalsta apmēru apģērba un mīkstā inventāra iegādei, kā arī tā izmaksas kārtību atbilstoši bērna vajadzībām.

Minētā pabalsta vietā pašvaldība var izsniegt apģērbu, apavus un citas bērnam nepieciešamas lietas.