E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28943
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Par nomaksas pirkuma līguma saistību izpildi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. martā, 2023
Margita

Labdien! Man ir nomaksas pirkuma līgums (neliels termiņš). Dzīvoju šajā dzīvoklī. Esmu pirmspensijas vecumā. Ja ar mani kaut kas atgadās (neesmu darbnespējīgs, nav arī miršanas gadījuma), vai maksājumus var turpināt mans bērns? Vai dzīvoklis automātiski pāriet bērna īpašumā, vai viņš to pārmanto? Vai varu pie notāra nokārtot kādas atļaujas?

A
atbild:
23. martā, 2023

Lai varētu sniegt precīzu atbildi uz jūsu jautājumu, būtu nepieciešams iepazīties ar noslēgto nomaksas pirkuma līgumu un tajā ietvertajiem nosacījumiem, tāpēc varu sniegt vispārīgu atbildi.

Līdz ar to teorētiski maksājumus jūsu vietā var turpināt veikt cita persona (jums būtu jāvienojas par to, no kādiem līdzekļiem – jūsu vai bērna), jo pārdevējam ir svarīgi, lai maksājumi tiek veikti atbilstoši noslēgtā nomaksas pirkuma līguma nosacījumiem. Tomēr, ja maksājumus jūsu vietā veic cita persona, tas nenozīmē, ka īpašums “automātiski” pāriet citas personas īpašumā, jo līgumā ir noteiktas puses – pircējs un pārdevējs. Jūs pie zvērināta notāra varat arī izdot pilnvaru, ar kuru pilnvarojat konkrētu personu veikt nepieciešamās darbības saistībā ar noslēgto nomaksas pirkuma līgumu (piemēram, veikt maksājums, maksājumu veikšanai izmantot jūsu naudas līdzekļus, veikt darbības, lai reģistrētu īpašumu zemesgrāmatā uz jūsu vārda utt.).

Tāpat pastāv iespēja jūsu bērnam “stāties jūsu vietā”, veicot noslēgtā nomaksas pirkuma pārjaunojumu. Tas nozīmē, ka konkrētā persona kļūst par pircēju un attiecīgi pēc līguma nosacījumu izpildes arī par nekustamā īpašuma īpašnieku (noslēdzot trīspusēju vienošanos). Savukārt jūsu nāves gadījumā mantinieki, pieņemot mantojumu, pārņem arī konkrētās saistības, kas izriet no jūsu noslēgtajiem līgumiem.

Par konkrēto gadījumu aicinu jūs konsultēties ar juristu vai zvērinātu notāru.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 60 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas