TĒMA: Mājoklis

Žoga izbūve

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. martā, 2023
Annija

Labdien! Rīgā divām atsevišķām mājām ir iekšpagalms, katrai mājai sava izeja uz pagalmu. Vienas mājas pagalms ir divu īpašnieku privātīpašums, otras mājas – kopīpašums. Uz kopīpašumā esošās teritorijas ir novietotas atkritumu tvertnes, kuras, lai izvestu uz ielas un iztukšotu, tiek vilktas cauri otram pagalmam (privātīpašumam). Vai es kā privātīpašuma īpašnieks drīkstu pa vidu uzcelt žogu, norobežojot savu privātīpašumu (ar otra īpašnieka atļauju) no otra zemesgabala, kas ir kopīpašums otras mājas dzīvokļu īpašniekiem, tādējādi arī ierobežojot atkritumu tvertņu vilkšanu cauri savam īpašumam? Paldies!

A
atbild:
16. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi Nr. 253 “Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi” nosaka, ka žoga būvdarbiem nav nepieciešams paskaidrojuma raksts, būvniecības iesniegums vai cita būvniecības ieceres dokumentācija. Žoga ierīkošanā ir jāievēro Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kā arī Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi.

Vairāk par žoga izbūvi Rīgā lasāms šeit.

Par žoga izbūvi ieteiktu jums konsultēties Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā.