TĒMA: Nodokļi

Vai izdevumi par jebkuriem kursiem ir iekļaujami attaisnotajos izdevumos

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. martā, 2023
Ieva

Vai topošo māmiņu kursus, kas izieti dzemdību iestādē, var norādīt deklarācijā kā attaisnotos izdevumus par izglītību?

A
atbild:
14. martā, 2023

Ministru kabineta noteikumi Nr. 336 par attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem nosaka attaisnotajos izdevumos ietveramos izdevumus. No noteikumiem secināms, ka ne visi kursi ir iekļaujami attaisnotajos izdevumos.

Valsts ieņēmumu dienesta informācijā norādīts, ka deklarācijā drīkst iesniegt šādus attaisnotos izdevumus par izglītību:

  • par augstākās un visu pakāpju profesionālās izglītības iegūšanu valsts akreditētās Latvijas Republikas izglītības iestādēs, kā arī Eiropas Savienības dalībvalstu un Eiropas Ekonomikas zonas valstu mācību iestādēs vai apgūstot valsts akreditētās izglītības programmas (ieskaitot arī izdevumus par mācībām sagatavošanas nodaļās);
  • par specialitātes iegūšanu valsts akreditētās Latvijas Republikas izglītības iestādēs, kā arī Eiropas Savienības dalībvalstu un Eiropas Ekonomikas zonas valstu mācību iestādēs vai apgūstot valsts akreditētās izglītības programmas;
  • par apmācību darbā, profesijā, amatā vai arodā nepieciešamo iemaņu iegūšanai un uzlabošanai, kā arī zināšanu paplašināšanai;
  • izdevumus par profesionālās sagatavotības līmeņa paaugstināšanu.

Iepriekš LV portālā jau ir skaidrots: tā kā attaisnotajos izdevumos par izglītības iegūšanu iekļauj izdevumus par apmācību darbā, profesijā, amatā vai arodā nepieciešamo iemaņu iegūšanai un uzlabošanai, kā arī zināšanu paplašināšanai, tiek izvērtēts, vai konkrētās apmācības (kursi) ir nepieciešamas nodokļa maksātāja darba pienākumu veikšanai. Ja ir nepieciešams, nodokļa maksātājs iesniedz papildu izziņu no darba devēja.