E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28786
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1
1
1

Apkures veida maiņa

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. martā, 2023
Daina

Jaunā projekta 20 dzīvokļu mājā visu dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā ir gāzes katls apkurei un karstajam  ūdenim, kas strādā perfekti. Viens no dzīvokļu īpašniekiem ir uzstādījis sev siltumsūkni (gaiss-gaiss), apkurei viņa dzīvoklī. Aptaujas balsojumā bija jautājums: “Vai piekrītat, ka es izvietoju sūkni uz jumta?” Viņš neatsakās no kopējās apkures, sakot, tas viņam esot papildus centralizētajai apkurei. Mums ir siltuma regulatori radiatoriem un katram dzīvoklim individuālais siltuma skaitītājs. Nekas netraucē radiatoru regulatorus nogriezt pavisam. Atbalsts no īpašniekiem bija 50% + 1 balss. Vai šāda rīcība ir likumīga? Vai balsojumam "par" nevajag saņemt 100% balsu? Kas notiks ar centralizēto apkuri, ja arī citi tā sāks rīkoties? Tad starpība starp katla jaudu un patēriņu kļūs vēl lielāka un parādīsies zudumi sistēmā.  Lūdzu, izskaidrojiet situāciju! Biju uz konsultāciju pie zvērināta advokāta, kurš pateica, ka nezina atbildi.

A
atbild:
02. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Enerģētikas likuma 50. pantā noteikts, ka ēku un būvju īpašniekiem ir tiesības izvēlēties izdevīgāko siltumapgādes veidu.

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta otrās daļas 5. punktā noteikts, ka vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par lietošanas tiesību aprobežojumu noteikšanu, ievērojot normatīvo aktu prasības, tajā skaitā par siltumenerģijas, elektroenerģijas un gāzes apgādes iekārtu un ietaišu ierīkošanu, būvniecību vai pārvietošanu.

Lai pieņemtu lēmumu par apkures veida maiņu dzīvoklī, nepieciešams, lai nobalsotu vairāk nekā puse dzīvojamās mājas esošo dzīvokļu īpašumu īpašnieku.

Apkures veida izvēlē ir svarīgi ņemt vērā vietējās pašvaldības saistošos noteikumus (ja tādi ir izdoti) par siltumapgādes veida izvēli. Par šo jautājumu ieteiktu konsultēties vietējā pašvaldībā.

Piemēram, ja tiek pārbūvēta ēkas apkures sistēmu, ir jāņem vērā Rīgas domes 2019. gada 18. decembra saistošie noteikumi Nr. 97 “Par gaisa piesārņojuma teritoriālo zonējumu”, kuros noteikta siltumapgādes veida izvēle pēc gaisa piesārņojuma teritoriālā zonējuma Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Apkures veida maiņa jāsaskaņo ar Rīgas pilsētas Siltumapgādes jautājumu komisiju.

Vairāk par apkures veidu maiņu var lasīt šeit.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 152 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas