Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Krāsns maiņa

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. februārī, 2023
Svetlana

Labdien! Dzīvoklī bija veca podiņu krāsns. Tā kā krāsns jau bija veca un labi nesildīja, nolēmām uzstādīt citu krāsni. Uzstādīšanas darbi gandrīz ir pabeigti, un tikai tagad no kaimiņiem uzzinājām, ka vispirms bija nepieciešams izveidot projektu, pēc tam tas jāiesniedz apstiprināšanai būvvaldē. Kā rīkoties šajā situācijā?

A
atbild:
17. februārī, 2023
Rīgas dome
Mārtiņš Vilemsons, Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja p. i.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments skaidro: krāsns nomaiņa ar būvvaldi (Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu) nav jāsaskaņo, taču būvniecības informācijas sistēmā BIS (https://bis.gov.lv/) ir jāiesniedz paziņojums par siltķermeņa nomaiņu.

Šim paziņojumam ir jāpievieno skursteņslauķa atzinums par dūmkanāla atbilstību.

Būvniecības dokumentācija jeb iepriekš minētais paziņojums ir jāveido dzīvokļa īpašniekam kopā ar sertificētu būvspeciālistu.

Plašāku informāciju var saņemt, rakstot Pilsētas attīstības departamenta arhitektei uz e-pasta adresi: brigita.rutite@riga.lv.