Lasīšanai: 1 minūte

Ja BKA esošs vecāks uzsāk strādāt, gūstot ienākumus kā pašnodarbinātais

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. februārī, 2023
Marta

Esmu darba attiecībās un šobrīd atrodos BKA. Vai tagad varu būt pašnodarbinātais? Kā tas ietekmēs pašreiz piešķirto naudu?

A
atbild:
16. februārī, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Simona Innus-Pāvelskopa, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Uzsākot darba attiecības, vecāku pabalsta saņēmējam tiks pārrēķināts vecāku pabalsta apmērs kā strādājošam vecākam. No 2023. gada vecāku pabalsta saņēmējam, kurš bērna kopšanas laikā ir nodarbināts un neatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā vai kurš bērna kopšanas laikā gūst ienākumus kā pašnodarbinātais, pabalstu izmaksās 50% apmērā no piešķirtā.