E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28606
Lasīšanai: 2 minūtes
1
11
1
11

Kad vienā objektā saražoto elektroenerģiju varēs izmantot citos

J
jautā:
08. februārī, 2023
Artūrs

Labdien! Saules paneļu mikroģenerācijas ierīkošanas projekta apspriešanas laikā “Elektrum” speciāliste mūs informēja, ka MK izskatīšanā ir arī priekšlikums, ka elektroenerģijas piegādes līgumā ar “Latvenergo”, kas ietver vairākus objektus (adreses), būtu iespēja vienā no objektiem saražoto elektroenerģiju izmantot arī pārējos līgumā minētajos objektos, pārvēršot saražoto, pašpatēriņam neizmantoto un sadales tīklā nodoto elektroenerģiju (pārrēķinātu naudā pēc biržas cenām vai citādi). Pēdējā 10.01.2023. MK noteikumu Nr. 103 redakcijā šādas informācijas nav. Vai šis priekšlikums ir noraidīts? Vai arī tas joprojām ir apspriešanā?

A
atbild:
08. februārī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

2022. gada 2. augustā stājās spēkā grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā, kas noteica, ka neto norēķinu sistēmas ietvaros vienā lietotāja objektā saražoto elektroenerģiju varēs izmantot citos tā paša lietotāja objektos.

Pārejas noteikumi papildināti ar nosacījumu, ka Ministru kabinetam līdz 30. septembrim jānosaka neto uzskaites sistēmas un neto norēķinu sistēmas piemērošanas kārtība.

Ministru kabinets šobrīd to vēl nav izdarījis. Iespējams, tas notiks tuvākajā laikā, un mēs par to informēsim www.lvportals.lv.

Vairāk par grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā varat uzzināt LV portāla publikācijā “Nosaka principus energokopienu darbībai”.

Labs saturs
11
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 196 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas